Porządek Mszy św. i spowiedzi
Dróżki Matki Bożej Bolesnej
Czuwania Papieskie i Odnowy w Duchu Świętym
Odpusty
Pomoce duszpasterskie
Franciszkański Zakon Świeckich
Rycerstwo Niepokalanej
Alma Mater
Odnowa w Duchu Świętym
Wspólnota Krwi Chrystusa
Czciciele Męki Pańskiej (Bractwo Żywej Drogi Krzyżowej)
Grupa Animacji Misyjnej
 
 
 

Kościół Franciszkanów - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA VII NIEDZIELĘ ZW.
23.02.2020

 1. Modlitwy za zmarłych oraz wypominki roczne dzisiaj o godz. 10.40.

2. O godz. 11.00 dzisiaj zostanie odprawiona Msza św. w kolejną rocznicę śmierci Stanisław Sojczyńskiego "Warszyca" z udziałem władz samorządowych i państwowych, którego tablica pamiątkowa widnieje na naszym murze klasztornym. Po Mszy św. złożenie wieńców przed tablicą pamiątkową.

3. W najbliższą środę w Kościele Powszechnym rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiać w każdy piątek o godz. 12.00 oraz w poniedziałki po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo będzie prowadzone przez Franciszkański Zakon Świeckich; we wtorki – także po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
Natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedzielę o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
W środę obowiązuje post ścisły a w okresie Wielkiego Postu powstrzymanie się od zabaw hucznych. Zachęcamy wiernych do podejmowania w tym czasie uczynków umartwienia oraz do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

4. W środę popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30; 8.00; 9.30 oraz wieczorna Msza św. o godz. 18.00.
Na wszystkich Mszach św. obrzęd posypania głów popiołem na znak podejmowanej pokuty.

5. W piątek na godz. 12.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

6. Za wszelkie ofiary składane na renowację krużganków wszystkim wiernym składamy serdeczne Bóg zapłać i polecamy wiernych w naszych modlitwach Bożemu Miłosierdziu. Koszt renowacji krużganków wraz z kaplicą Miłosierdzia Bożego, wejściem do zakrystii to sto dwadzieścia tysięcy złotych. Na te prace nie posiadamy żadnych dotacji.

6. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.


o. Zdzisław Tamioła - gwardian